ECHO KLASSIK 2007

Český filharmonický sbor Brno zazářil v široké mezinárodní konkurenci při udělování prestižních německých cen ECHO KLASSIK 2007. Z 3 000 přihlášených nahrávek získal titul „Soubor roku 2007” za nahrávku Duchovních motet Antona Brucknera. Také nahrávka Lisztova oratoria Christus, na které se sbor podílel spolu s Beethoven Orchester Bonn, obdržela cenu „Nahrávka roku 2007”. Ceny ECHO Klassik uděluje již od roku 1992 kulturní institut německého gramofonového průmyslu „Deutsche Phono-Akademie”, jehož porota se skládá z význačných osobností působících v oblasti kultury a médií, hudební redakce ZDF a členů Phono-Akademie. V roce 2007 se udělovaly ceny ve 21 kategoriích, ve kterých se mimo jiné zaskvěla jména jako Mariss Jansons, Anna Netrebko nebo Berliner Philharmoniker. Český filharmonický sbor Brno se tak zařadil mezi jména světového formátu. Výsledky byly vyhlášeny na slavnostním galavečeru německé televize ZDF 21. října 2007 v sále mnichovské filharmonie Gasteig. Ceny pro Český filharmonický sbor Brno předali zástupci „Deutsche Phono-Akademie” na koncertě 22. listopadu 2007 v brněnském Besedním domě za přítomnosti vrcholných představitelů statutárního města Brna a Jihomoravského kraje. 


Více klasické hudby s lepším zvukem 

Sbor z Brna je geniální a spolu s technologii „Suround” se stává poslech jeho CD i u vás doma zážitkem. SURROUND NAHRÁVKA ROKU 2007: Roman Kofman, dirigent; Beethoven Orchester Bonn, Český filharmonický sbor Brno; Christus (Franz Liszt) VOKÁLNÍ SOUBOR ROKU: Český filharmonický sbor Brno, Petr Fiala, sbormistr; Moteta (Anton Bruckner) Značka MDG je domovem nahrávek pořízených v systému Surround. Zde vytváří ti nejlepší odborníci prvotřídní zvuk. Český filharmonický sbor Brno patří mezi nejdůležitější a nejlepší vokální soubory. Proto také obdržel toto významné ocenění. A skutečnost, že jej posluchači mají možnost slyšet v systému Surround, je o to vzrušující. Lisztova nahrávka „Christus”, pořízená touto zvukovou technologii, dává posluchači příležitost zapomenout na prostor obývacího pokoje a přenese jej do prostoru katedrály. Nahrávky pořízené v systému Surround přináší revoluci na trhu v oblasti klasické hudby.

           

 

PREIS DER DEUTSCHEN SCHALLPLATTENKRITIK 2009

Český filharmonický sbor Brno získal v lednu 2009 další významné prestižní ocenění – cenu německé kritiky „Preis der deutschen Schallplattenkritik“ za CD nahrávku Rekviem pro mladého básníka od Bernda Aloise Zimmermanna. Nahrávka která patří bezesporu mezi jednu z nejvýjimečnějších nahrávek posledních let.
Na nahrávání tohoto v mnoha ohledech jedinečného díla moderního skladatele, jež vznikalo v letech 1967-69, se podílelo pozoruhodné množství slavných hudebníků. Český filharmonický sbor Brno byl bezesporu jedním ze souborů, který přispěl k velkému úspěchu tohoto CD.

       

 

TOKUSEN 2011

Nová live nahrávka Dvořákovy skladby Requiem (UP 0130), kterou společnost ArcoDiva natočila v listopadu 2010 v Brně k jubileu Českého filharmonického sboru Brno (sbormistr a zároveň dirigent celé nahrávky Petr Fiala) se sólisty Simonou Houda Šaturovou, Janou Sýkorovou, Tomášem Černým, Petrem Mikulášem a Filharmonií Brno, získala v září 2011 prestižní ocenění na japonském gramofonovém trhu. Nejvýznamnější kritický časopis Geijutsu Disc Review udělil této nahrávce ocenění TOKUSEN, což je obdoba Editor´s Choice z časopisu Gramophone nebo Diapason d´Or. Kritika hodnotí nahrávku po všech stránkách jako mimořádně zdařilou a oceňuje kvality všech interpretů i nahrávky. Na nahrávce se podíleli zvukoví mistři Václav Roubal, Karel Soukeník, hudební režie Jiří Štilec.

      

 

CLASSIC PRAGUE AWARDS 2019

18. 1. 2020 ve Smetanově síní Obecního domu v Praze byly vyhlášeny prestižní ceny klasické hudby za rok 2019 „Classic Prague Awards 2019.
V kategorii Vokální výkon získal tuto prestižní cenu Český filharmonický sbor Brno za interpretaci Janáčkovy Glagolské mše.
Slavnostní udílení těchto cen vysílala Česká televize v přímém přenosu na ČT ART

   

https://www.klasikaplus.cz/zaznelo/item/2817-ceny-classic-prague-awards-epoque-quartet-valek-kozak-ohlssonČeský filharmonický sbor Brno se významně podílel na vzniku filmu KaprKód režisérky Lucie Králové, který získal hlavní cenu na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě 2022 a Cenu české filmové kritiky za nejlepší dokument roku 2022.

Novinky e-mailem

To nejdůležitější o sboru do vašeho e-mailu.

Odebírat